• معرفی کانال تلگرام
  • معرفی کانال تلگرا م

کانــال هـای پیشنهادی

هر ایرانی عضو چند کانال تلگرامی است؟
نویسنده خبر : مدیر سایت    
چهار شنبه 25 مرداد 1396
    
تعداد بازدید: 2096
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1396/5/25
منبع : خراسان

براساس آمارهای مرکز ملی فضای مجازی، تعداد کانال های عمومی فارسی زبان تلگرام امروز از مرز ۵۵۵ هزار کانال گذشته و مطالب منتشر شده در این کانال ها نیز رکورد انتشار یک میلیارد مطلب را شکسته و به عدد 1.1 میلیارد نزدیک شده است.

 

سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی کشور از شکستن رکورد انتشار مطلب در کانال های عمومی فارسی زبان تلگرام خبر داد.
اسدپور افزود: براساس آمارهای مرکز ملی فضای مجازی، تعداد کانال های عمومی فارسی زبان تلگرام امروز از مرز ۵۵۵ هزار کانال گذشته و مطالب منتشر شده در این کانال ها نیز رکورد انتشار یک میلیارد مطلب را شکسته و به عدد 1.1 میلیارد نزدیک شده است.
وی گفت: با توجه به این که کل صفحات سایت های فارسی زبان در اینترنت حدود ۱.۲ میلیارد تخمین زده می شود، می توان گفت از نظر شاخص تعداد مطالب منتشر شده در تلگرام به تنهایی و صرفا در کانال های عمومی آن از سال ۹۴ که امکان ایجاد کانال در تلگرام فراهم شده، قابلیت رقابت با تمام محتوای تولید شده در تمام سایت های فارسی زبان در طول سالیان اخیر را پیدا کرده است.وی با اشاره به این که تلگرام براساس میزان انتشار روزانه ۲ تا ۳ میلیون مطلب، تا آخر مهر امسال از سایت ها نیز پیشی خواهد گرفت، تاکید کرد: در صورتی که میزان مطالب تولید شده در شبکه های اجتماعی و پیام رسان های دیگر نیز به آمار تلگرام اضافه شود، می توان گفت میزان تولید مطالب در طول یک سال این شبکه ها با کل مطالب تولید شده از ابتدای ایجاد وب فارسی تاکنون فراتر خواهد رفت.

وی با بیان این که از میان ۵۵۵ هزار کانال عمومی فارسی زبان بیش از ۲۰ هزار کانال دارای حداقل 5هزار عضو هستند، تصریح کرد: از میان مطالب منتشر شده در کانال های تلگرام ۸۸ درصد به صورت تولید مطلب جدید و ۱۲ درصد آن بازنشر (فوروارد) مطالب کانال های دیگر بوده است. البته میزان قابل توجهی از مطالب تولیدی، کپی مطالب کانال های دیگر بوده که در جای خود قابل بررسی است.
مجموع تعداد اعضای کانال ها نزدیک به ۷۲۰ میلیون است که با توجه به اعلام تلگرام درباره وجود ۴۰ میلیون اکانت از کاربران ایرانی نشان می دهد هر کاربر به طور متوسط در ۱۸ کانال عضو است که متوسط سن این کانال ها ۳۱۲ روز بوده و به طور متوسط ۱۲۹ روز یعنی ۴۱درصد این روزها را فعال بوده‌اند.


اسدپور با اعلام این که نزدیک به ۷۰ درصد این کانال ها در یک ماه اخیر فعالیت داشته اند و ۳۰ درصد این کانال ها در یک ماه اخیر هیچ فعالیتی از خود نشان نداده اند، گفت:مطالب منتشر شده در کانال ها به طور متوسط ۱۱۲۵ بازدید داشته‌اند و در مجموع کل بازدید مطالب کانال ها حدود ۱/۲ تریلیارد است. به گفته وی، این آمارها نشان می دهد هر کاربر فارسی زبان به طور متوسط ۳۰ هزار مطلب از کانال های تلگرام مطالعه کرده که با فرض صرف حدود یک دقیقه وقت برای هر مطلب، این کانال ها به افزایش سرانه مطالعه به میزان ۵۰۰ ساعت منجر شده‌ است.

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.