• معرفی کانال تلگرام
  • معرفی کانال تلگرا م

کانــال هـای پیشنهادی

آموزش تصویری ساخت لینک (Joinchat) برای کانال های عمومی در تلگرام
نویسنده خبر : مدیر سایت    
شنبه 22 مهر 1396
    
تعداد بازدید: 4032
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1396/7/22
منبع : کانال یابی

هر کانال عمومی یا خصوصی در تلگرام ، دارای یک  "لینک" است که به وسیله آن لینک ، میتوان افراد را به کانال خود دعوت کرد .

اما یک تفاوت مهم بین لینک کانال عمومی با لینک کانال خصوصی وجود دارد ؛ زمانی که کاربر روی لینک کانال خصوصی (joinchat) کلیک میکند ، بلافاصله به عنوان یک عضو جدید ، به آن کانال خصوصی اضافه میشود اما زمانی که کاربر روی لینک کانال عمومی (@ID) کلیک میکند ، میتواند محتویات کانال عمومی را مشاهده نماید و برای پیوستن به آن کانال عمومی ، باید حتما روی گزینه Join در پایین صفحه کلیک کند . مشکل اینجاست که . . . 

 

هر کانال عمومی یا خصوصی در تلگرام ، دارای یک  "لینک" است که به وسیله آن لینک ، میتوان افراد را به کانال خود دعوت کرد .

اما یک تفاوت مهم بین لینک کانال عمومی با لینک کانال خصوصی وجود دارد ؛ زمانی که کاربر روی لینک کانال خصوصی (joinchat) کلیک میکند ، بلافاصله به عنوان یک عضو جدید ، به آن کانال خصوصی اضافه میشود اما زمانی که کاربر روی لینک کانال عمومی (@ID) کلیک میکند ، میتواند محتویات کانال عمومی را مشاهده نماید و برای پیوستن به آن کانال عمومی ، باید حتما روی گزینه Join در پایین صفحه کلیک کند . مشکل اینجاست که خیلی از کاربران اینکار را انجام نداده و با وجودیکه وارد کانال شده و مطالب کانال را رویت کرده اند ولی گاهی حتی ناخواسته ، بدون عضویت ، از کانال خارج می شوند .

 

به همین دلیل صاحب یک کانال آرزو دارد در عین حالی که کانالش عمومی است ، اما لینکی شبیه کانال خصوصی هم داشته باشد که بتواند با تبلیغ آن لینک ، کاربرانی که روی آن کلیک میکنند حتما به کانال اضافه شوند خوب این کار راحتی است فقط کافیست با ادامه مطلب از وب سایت تخصصی کانال یابی همراه باشید .

شما هر زمان که بخواهید میتوانید لینک کانال را عمومی کنید و هر زمان که دوست داشتید لینک آنرا خصوصی نمایید بدون اینکه کانال شما ، مطالب یا اعضایش ، دستخوش تغییری شوند ، لذا راهحل به دست آوردن لینک joinchat یک کانال عمومی اینست که نوع کانال را به خصوصی تغییر داده ( بدون تایید ) و سپس لینک joinchat  را کپی کرده و بجای تایید خصوصی کردن کانال ، انصراف دهید . به همین سادگی !

 

در ادامه راهنمای تصویری این راه کار مهم را مشاهده میکنید

 

گام 1 : کانال را باز کرده و نام کانال را لمس نمایید

  

 

 

گام 2 : پس از لمس نام کانال ، نوار آبی رنگ بالای کانال به شکل زیر درمی آید که نشان می دهد کانال شما عمومی (public)  است . حال علامت منو (سه نقطه عمودی سمت راست بالا) را لمس کنید  .

 

 

گام 3 : گزینه Edit را انتخاب نمایید

 

گام 4 : گزینه Public را لمس کنید

 

 

 

گام  5 : از پنجره جدید باز شده بجایPublic Channel  گزینه  Private Channel  را انتخاب نموده و سپس لینک مشکی رنگ کانال اختصاصی (https://t.me/joinchat/AAAA...) را لمس نمایید .

 

 

 

گام 6 :  با لمس لینک کانال خصوصی (Joinchat) ، این لینک در حافضه کپی میگردد و شما می توانید در پایین پست هایتان از آن استفاده نمایید

 

 

نکته مهم : توجه به این نکته مهم است که اصلا نباید این تغییرات ذخیره گردد و فقط باید به صفحه اول برگشت

 

گام نهایی : با خروج از گام 6 و برگشت به صفحه اصلی تلگرام می توانید این لینک را پایین پست هایتان اضافه کنید تا کاربران از طریق این لینک به کانال شما متصل گردند . از این به بعد متوجه تغییرات اعضای کانالتان خواهید شد .

 

پس از اینکار ، کاربری که پست شما را در کانال ها و گروههای دیگر دیده و پسندیده ، با لمس لینک joinchat  کانال ، با تصویر زیر روبرو شده و به اجبار ، اول به عضویت کانال درآمده و بعد وارد کانال شما شده و مطالب را می بیند . یعنی با اینکار ، شما هم جلوی خروج ناخواسته اعضاء از کانال را گرفته و هم کاربر را مجبور میکنید ، اول عضو کانال شود و بعد مطالب را مطالعه نماید ، که این دقیقاً برعکس ویژگی لینک کانال عمومی (که با علامت @ شروع میشود)  می باشد .

 

 

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
shirane یسیب 22/7/1396
ممنون . عالی بود ...