• معرفی کانال تلگرام
  • معرفی کانال تلگرا م

کانــال هـای پیشنهادی

تقی پور: تلگرام با ما همکاری نمی‌کند
نویسنده خبر : مدیر سایت    
پنج شنبه 2 فروردین 1397
    
تعداد بازدید: 1371
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1397/1/2
منبع : باشگاه خبرنگاران

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: مراجع قانونی اعلام کرده‌اند که جرائم در تلگرام به شدت در حال افزایش بوده و این پیام رسان نیز برای پیدا شدن منشا جرائم و برخورد با آنها همکاری نکرده است. . . 

 

 

تقی‌پور عضو شورای عالی فضای مجازی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی تلگرام برای جامعه کشورمان، اظهار کرد: مراجع قانونی اعلام کرده‌اند که جرائم در تلگرام به شدت در حال افزایش بوده و تلگرام نیز برای پیدا شدن منشا جرائم و برخورد با آنها همکاری نکرده است.

وی ادامه داد: طبیعتا در این شرایط معنی قانون و حاکمیت چه می شود?! خوب است که از مدیرعامل تلگرام سوال شود که در نزد او جایگاه قانون و ارزش‌های یک ملت کجاست?! آیا ما می توانیم در یک کشور سرمان را پایین انداخته و بستری بسازیم که جرم و جنایت زیادی در آن اتفاق بیفتد و حاکمیت و مردم آن کشور هم این را تحمل کنند.

عضو شورای عالی فضای مجازی درباره وضعیت پیام‌رسان‌های داخلی، تصریح کرد: فکر می‌کنم در حال حاضر پیام‌رسان‌های داخلی می توانند پاسخگو باشند و یادآوری می‌کنم که نرم افزاهای خارجی هم از ابتدای شروع فعالیت خود امکاناتی زیادی نداشتند، بلکه به مرور زمان تکمیل شدند.

تقی‌پور تصریح کرد: کشورهای خارجی سرمایه گذاری بسیاری برای پیام‌رسان‌های خود دارند و با حمایتی که ما از پیام‌رسان‌های داخلی داریم، قابل مقایسه نیست.

وی تاکید کرد: نرم افزاهای داخلی در سه الی چهار ماه اخیر رشد خوبی داشته‌اند و بسیار موفق بوده‌اند و فکر می کنم با تقویت حمایت و تلاش بیشتر بتوانند نیازهای جامعه را پاسخ دهند.

عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه عقل و منافع ملی حکم می‌کند که با پول خودمان جیب تلگرام و تلگرام‌ها را پر نکنیم، اضافه کرد: استعدادهای فراوان علمی در کشور داریم که می‌توانند در این زمینه به کار گرفته شود، چنانچه اکنون هم در برخی اپلیکشن‌های داخلی حمل و نقل، خرید و فروش کالا و ... به خوبی عمل کرده‌اند.

تقی‌پور بیان کرد: این ظرفیت بزرگ در داخل کشور وجود دارد و بنده اطمینان دارم که با حمایت مردم و مسئولان از تولیدات داخلی می‌توانیم این فضا را از اشغال نرم افزاهای خارجی بیرون بیاوریم و در اختیار نرم‌افزاهای داخلی قرار دهیم.

 

در مورد این مطلب نظر دهید  . . .

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.