• معرفی کانال تلگرام
  • معرفی کانال تلگرا م

کانــال هـای پیشنهادی

همسرم در تلگرام با افراد غریبه چت می کند!
نویسنده خبر : مدیر سایت    
پنج شنبه 16 فروردین 1397
    
تعداد بازدید: 1331
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1397/1/16
منبع : سیمرغ

حدود سه سال است، عقد هستیم. زنم در تلگرام با افراد دیگری چت می کند. می خواهم راهنمایی‎ام کنید. باید چه کار کنم؟ دلش با ادامه زندگی نیست.
پاخ کارشناس : در پیام شما نگرانی از چت کردن همسرتان به چشم می خورد اما در مجموع توضیح کافی درباره زندگی تان ندادید. این که رابطه شما در دوران عقد چگونه است؟ همسرتان با چه فردی یا چه گروهی از افراد چت می کند؟ و ...

 

 

علل گرایش به شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی مجازی با قابلیت هایی که در اختیار فرد قرار می دهد مانند: ایجاد محیط شخصی، انتخاب دوستان، آزادی در بیان نظرات، آزادی در استفاده از تفریحات مختلف و ... حسی از کنترل شخصی و اراده فردی را به کاربر خود منتقل می کند. برخی کاربران برای فرار از محرک های تنش آور روزمره و ایجاد فراغت، به سمت این فضا می روند. برخی دیگر از افراد به دلیل ویژگی های شخصیتی و تغییرات سبک زندگی، ترجیح می دهند در تنهایی و حفظ زندگی خصوصی، با جهان پیرامون خود ارتباطات گسترده ای برقرار کنند. به هر حال، دلیل آن هرچه باشد، امروزه شبکه های مجازی بخشی از زندگی افراد را در برگرفته اند که استفاده بیش از حد آن ها، قطعا آثار منفی زیادی به بار می آورد.


دوران عقدتان طولانی شده است
این طور که پیداست همسرتان دیگر دلگرمی چندانی به زندگی ندارد. دوران عقد شما طولانی شده و همین موضوع هم به خودی خود می تواند زمینه ساز یک سری مشکلات باشد. به هر حال لازم است اکنون شما قدری سبک زندگی خود را تغییر دهید و ایشان را مشتاق تر و دلگرم تر به خودتان و زندگی مشترک کنید. صبور باشید، اگر رفتار همسرتان را خوشایند نمی دانید، بهتر است با حوصله و تامل و در شرایط مناسب او را از چگونگی رفتارش آگاه کنید.


هر ارتباط چتی الزاما منفی نیست
سوال شما در بخش مخاطب چت های همسرتان مبهم است و مشخص نکردید منظورتان چه کسی است. بهتر است به درستی درباره شکل ارتباط های تلگرامی ایشان مطمئن شوید و اگر مشکل اخلاقی خاصی در این گفتمان ها دیده نشد، اجازه دهید بخشی از زمان را به سرگرم شدن خود بپردازد و مانع ارتباط او با دوستان و بستگانش نشوید. همچنین ارتباط کلامی و عاطفی خود را بیشتر کنید. سعی کنید با همسرتان درباره مسائل مختلف بیشتر صحبت کنید. صحبت کردن بهترین راه آگاهی از افکار و احساسات همسرتان است.


از ازدواجتان اظهار پشیمانی نکنید
به نیازهای همسرتان توجه کنید. رفتار دلنشین و توأم با متانت، موجب می شود ایشان بهتر و راحت تر خواسته های خود را بیان کند. شنونده خوبی هم باشید. مقابله به مثل نکنید و در صدد رفتار تلافی جویانه نباشید. ناامیدی به درست شدن این زندگی در متن پیامک تان موج می زند. با این حال نباید از ازدواج خود اظهار پشیمانی کنید. رابطه خودتان را با دیگر ازدواج ها مقایسه نکنید، قرار نیست تمام انسان ها شبیه یکدیگر باشند. 

در مورد این مطلب نظر دهید . . . 

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.