• معرفی کانال تلگرام
  • معرفی کانال تلگرا م

کانــال هـای پیشنهادی

سوء‌ ظن، انگیزه هک تلگرام همسر شد
نویسنده خبر : مدیر سایت    
یکشنبه 28 مرداد 1397
    
تعداد بازدید: 2310
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1397/5/28
منبع : ایرنا

رئیس پلیس فتا استان کردستان گفت: مردی اهل و ساکن سنندج با سوء ظن نسبت به همسرش بخاطر اینکه روابطی در فضای مجازی دارد، اکانت تلگرام او را هک کرد.
سرهنگ فرامرز شاکری روز پنجشنبه اظهار داشت: خانمی اهل و ساکن سنندج با ارائه مرجوعه ‌ای از دادسرای عمومی و انقلاب سنندج با موضوع دسترسی غیر مجاز به داده‌های رایانه ‌ای خود‌، به پلیس فتا مراجعه کرد...

 

 

 

رئیس پلیس فتا استان کردستان گفت: مردی اهل و ساکن سنندج با سوء ظن نسبت به همسرش بخاطر اینکه روابطی در فضای مجازی دارد، اکانت تلگرام او را هک کرد.
سرهنگ فرامرز شاکری روز پنجشنبه اظهار داشت: خانمی اهل و ساکن سنندج با ارائه مرجوعه ‌ای از دادسرای عمومی و انقلاب سنندج با موضوع دسترسی غیر مجاز به داده‌های رایانه ‌ای خود‌، به پلیس فتا مراجعه کرد.
وی افزود: در تحقیق از شاکیه، ادعا داشت شخصی در فضای مجازی و از طریق شبکه اجتماعی تلگرام اقدام به نفوذ در اکانت او کرده و به همه‌ مطالب رد و بدل شده با مخاطبین و عکس‌هایش دسترسی پیدا کرده است.
سرهنگ شاکری تاکید کرد: شکایت در دستور کار کارشناسان اداره مبارزه با جرایم سایبری این پلیس قرار گرفت و در این رابطه پرونده ای تشکیل شد.
وی یادآور شد: پس از انجام اقدامات تخصصی و فنی لازم‌، شخصی اهل و ساکن سنندج که اقدام به هک تلگرام و انتشار تصاویر خصوصی شاکیه کرده بود‌، شناسایی شد‌. 
سرهنگ شاکری با اشاره به اینکه با هماهنگی مقام قضایی متهم به پلیس فتا احضار و از او تحقیق به عمل آمد‌، گفت: متهم مدعی شد شاکیه همسر اوست و به دلیل شکی که نسبت به او مبنی بر ارتباط در فضای مجازی با اشخاص دیگری دارد اقدام به هک تلگرام و رصد محتویات و چت‌های همسرش کرده است.
این مقام انتظامی اضافه کرد: با توجه به اعتراف متهم به بزه انتسابی پرونده تکمیل و در معیت طرفین به دادسرا ارسال و برای متهم به اتهام دسترسی غیر مجاز به داده‌های رایانه‌ای قرار قانونی مناسب صادر شد.
سرهنگ شاکری افزود: افراط در استفاده از شبکه‌های اجتماعی در بین زوجین موجب تردید در روابط خانوادگی خواهد شد و آنها باید بدانند که تنها در کنار هم بودن کافی نیست و باید با هم باشند.
وی به زوجین توصیه کرد از قرار دادن تصاویر خصوصی و خانوادگی در شبکه‌‌های اجتماعی اجتناب کنند و در استفاده از این شبکه ها‌ تنظیمات امنیتی و خصوصی مربوطه را انجام دهند تا هر کسی به اطلاعات شخصی و خصوصی آنها دسترسی نداشته باشد‌.
سرهنگ شاکری با بیان اینکه فضای مجازی توانسته سبک زندگی در جامعه ما را رفته رفته تغییر دهد و در بعضی مواقع حتی در مناسبات درون خانوادگی نیز تاثیر گذار شده است‌، افزود: شبکه ‌های اجتماعی با سرویس‌ها و خدمات مختلفی که در اختیار کابران خود قرار می‌ دهند، به جای آنکه موجب تأثیرگذاری مثبت بر زندگی افراد در جامعه شود در بسیاری مواقع موجب تاثیرات منفی شده و به کانون خانواده ها آسیب زده است.
رئیس پلیس فتا استان کردستان اظهار داشت: شهروندان در صورت مواجه با موارد مشکوک سریعا آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir بخش فوریت‌های سایبری و گزارش مردمی اطلاع رسانی کنند.

در مورد مطلب فوق نظر دهید ...

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.